Hikayemiz

1993 yılında kurulan Raşen Tekstil’in kalite ve müşteri memnuniyetine odaklı yaklaşımı bizim için gerçek bir moda okulu görevini gördü. Sonrasında, Serhat Çalış’ın yıllara dayanan deneyimi müşterilerilerinin beklentilerine ve yaşam tarzlarına odaklı yeni bir marka fikrini doğurdu. Böylelikle, felsefesiyle ve üretim standartlarıyla jean kültürüne farklı bir soluk getirmeyi amaçlayan Ra Denim projesi, 2017 yılında hayata geçti.

 

Ra Denim’in iş misyonu “En kaliteli kumaşları, yine en kaliteli işçilik ile bir araya getirip üstün bir denim markası yaratma fikrine dayanıyor. Bu misyonun temelinde ise, jean kültürünün özgür ve rahat yaşam tarzından yola çıkan bir felsefe yer alır. Ra için, yaşamın anları ve bileşenleri değerlidir.

Vizyonu

Üretim sürecimiz, özel tasarımların geliştirilmesiyle başlar.

Ra Denim müşterilerinin hem rahat hem şık olmalarını amaçlar. Ama gerçek bir şıklık için özgün seçenekler de sunmak gerekir. Özgün ve kullanıcıların beklentilerine, hayal güçlerine göre şekillenen seçenekler… Bu motto ile tasarlanan kesimlerin kumaşı da aynı özeni hak eder.

 

En kaliteli kumaşları dikkatle seçeriz. Denim sektöründe bazen yüksek maliyetleri sebebiyle, bazen ise varlığından haberdar bile olunmadığı için es geçilen kumaşlar, Ra Denim tasarımlarına hayat verir. Almanya ve Japonya genelindeki mağazalarda Ra Denim markasının müşterileriyle buluşması, marka hedeflerimizin küresel düzeyde de doğru bir karşılık bulduğunun göstergesidir.

 

Ra Jean’leri için, müşterilerimizin tamir hizmetinden faydalanma imkanı bulunur. Eskiyen bir Jean, anılarımızdan da izler taşır. Bu nedenle, size Türkiye’de daha önce sunulmamış bir hizmeti sunarak, satış sonrası destek süreçlerine yeni bir standart getiriyoruz

Denim Kültürü

 

Denim kültüründe tercih ettiğiniz giysiler; yaşamınızın, günlük akışın ve hayatınızın doğal bir uzantısı haline gelir. Etikete, tüketim kodlarına dayalı ya da popüler bir tercih değildir bu... Jean’leriniz veya tişörtleriniz stiliniz ve yaşam tarzınızın bir yansımasıdır.

Tercih ettiğiniz ürün; tasarımıyla, kumaş seçimiyle, işçilik kalitesiyle ve tüm detaylarıyla özel olmalıdır. Çünkü sizin için üretilen ürün, size gösterilen özenin de bir ölçüsüdür.

 

Seçtiğiniz her ürün tarzınızı bütünler. Tüketim ihtiyacına dayalı bir motivasyonla değil kendi tarzınızın bir parçası olduğu için, kaliteli ve özel bir ürün istediğinize inanıyoruz. Satın alma tercihlerinizi belirlerken merkeze markaları koymak yerine, bu tercihleri yaşam biçiminiz, hobileriniz, dünyaya kattığınız değerler ve idealleriniz açısından değerlendirerek yaptığınızı düşünüyoruz. Sizin tercihiniz olabilmek için; rahat, özgür, dünyayı takip eden, şehirden ve doğadan kendine has yönleriyle keyif alan, sizi anlayan bir marka olmak amacıyla yola çıktık… Ve ürünlerimizle, bu değerleri yansıtabildiğimize inanıyoruz.

Kumaşlar

 

Seçtiğimiz kumaşlarla, geliştirdiğimiz özel tasarım ürünleri doğru estetik ve ergonomik fitlere dönüştürüyoruz. Seçenekleri dikkatlice değerlendirip, Ra Denim ruhunu ve güncel denim modasını doğru dozda harmanladığımız kreatif tasarımlar gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmak istemiyoruz. Dünyadaki gelişmeleri takip ediyor ve ürünlerimiz için en doğru kumaşları en doğru yıkamalar ile birleştirmeyi tercih ediyoruz. Jean dışındaki tüm ürünlerimiz için de aynı felsefeyi benimsiyoruz.

Kumaş tercihindeki kriterlerimizde öncelik rahatlıkta. Günlük aktiviteler sırasında rahat hissetmek hepimiz için önemli. Dar kesimlerde bile bu konforu hissini sağlayabilmek için doğru kumaşı seçmek gerekiyor.

Pek çok markanın henüz kullanmadığı ve tasarım ekiplerinin gündemine dahi girmemiş üst düzey kalitedeki kumaşları kullanmaya gayret ediyoruz. Beklentilerinizi karşılamak için izlememiz gereken yolun bu olduğuna inanıyoruz.

 

Diğer bir önemli nokta ise sunduğumuz modelin ve kesim tarzının “ruhuna” uygun kumaşı tercih etmek. Modele uygun bir kalınlık ve yine tercih edilen modele-fite uygun bir esneklik… Ayrıntıları pas geçmiyor, özellikle üzerinde duruyoruz. Hayatı ve anı dolu yaşamanın gereği zaten bu değil mi?

Tasarım

Çoğumuz şehirde yaşıyoruz; veya şehirden kaçsak bile köklerimiz, dostlarımız, ailemiz hâlâ orada... Bu nedenle şehrin yoğun hayatına uygun, rahat fakat son derece şık fitler, Ra Denim tasarımlarına yön veriyor. Geliştirme aşamasında, kendi ürün kalıplarımızı deneyimlerken; kırsal bölgelere gitmeyi, doğayla baş başa kalmayı, yeni yerler keşfetmeyi de seviyoruz. Ra Denim tarzının kapsama alanında, hem şık, hem rahat, hem de doğal olabilmek var.

 

Yaşamın keyfini sürerken, hayatın merkezine üretkenliği, kendi kendine yetmeyi ve üretimini başkaları ile paylaşmayı koyanların yaşam kültürlerini özellikle dikkate alıyoruz. O nedenle Ra Denim tasarımları sadece hazza veya ihtiyaçlara değil, anlamlı ideallere yönelen insanların zevkini yansıtır. Bu nedenle tasarımlarımızı geliştirirken, “hep birlikte” hareket ediyoruz. Yani kendi başımıza değil, sizinle birlikte... Sizden gelen düşünceler de duygular doğrultusunda özel tasarımlar üretmek, bu işin en sevdiğimiz yönlerinden biri.

Sürdürebilirlik

Kumaşta kaliteye odaklanarak farklı ve özel kesimleri hayata geçirirken, çevreye duyarlı bir üretim anlayışını da benimsiyoruz. Böylece, doğal çevrenin insan kaynaklı faaliyetlerle gittikçe daha çok zarar gördüğü günümüzde; sorumlu ve duyarlı biçimde hareket etmeye özen gösteriyoruz. Hem gezegenimiz hem de bizler için sürdürülebilir hayat ve üretim tarzının bu olmasından ötürü, bu alandaki gelişmelere odaklanmaya devam edeceğiz.

Doğaya zarar veren kimyasallar yerine-ozon teknolojisinin kullanıldığı sustainable yıkama tekniklerinin yanında, geri dönüşümlü materyalleri ve organik kumaşları da üretim hattımıza dahil etme yönündeki çalışmalarımız devam ediyor. Tüm çevreci yöntemleri, bir plan doğrultusunda, zaman içinde hayata geçirmekteyiz.

 

Sürdürülebilir bir çevre için sorumlu üretim anlayışıyla hareket etmek, Ra Denim için vazgeçilmez bir değer. Sizlere, kendimize ve dünyaya saygı duyuyoruz.

Tamir Atölyesi

ReDenim modelleri, uzun ömürlü olmaları dikkate alınarak üretilir ve kullanımınıza sunulur. Üretim kalitesinin, tasarım kalitesinden geri kalmamasına önem veririz. Yine de zamanla eskiyen, yıpranan bir Ra Denim’iniz varsa onu atmak değil, yenilemek isteyebilirsiniz. Üstelik yalnızca ekonomik sebeplerle değil, giysilerinize karşı hissettiğiniz bağlılık ve aidiyet nedeniyle de onların ömürlerini uzatmak istemeniz olasıdır. Biz de tercihlerinize önem veriyoruz. O nedenle Ra Denim Tamir Atölyesini hayat geçirdik.

 

Yırtılan, eskiyen, bozulan Ra Denim’inizi Tamir Atölyesinde yeniliyoruz. Ra Denim’iniz hayatınızın en değerli anlarında sizinle olmaya devam etsin!