Günümüzde birçoğumuz şehirlerde yaşıyoruz. Ancak insanlığın yerküre üzerindeki geçmişi göz önüne alındığında bu “modern şehirlilik” durumu aslında sadece göz açıp kapayıncaya kadar geçen bir zaman dilimine karşılık geliyor. Bugün kendimizi ne kadar “şehirli” olarak tanımlasak da, aslında hem fiziksel hem de ruhsal olarak doğadan besleniyor onun kurallarıyla yaşıyoruz. Hepimiz yüz binlerce yıla dayanan güdülerimizle doğaya hala sımsıkı bağlıyız. 

 

 

2022-2023 Sonbahar/Kış Koleksiyonunda Ra Denim modern kent insanının doğayla olan bu bağından ilham alıyor. İklim krizi, sınırlı kaynakların kullanımı, şehirden kırsala göç gibi güncel gündemler çerçevesinde tüketim alışkanlıklarımızı ve yaşam tarzımızı sorguladığımız bir çağda, insanın doğayla olan ilişkisini moda üzerinden yeniden tanımlamayı amaçlıyor.

 

 

Özenle tasarlanmış 30 parçadan oluşan koleksiyonda, şehir yaşamından kaçış, sürdürülebilirlik ve doğaya duyulan özlem gibi temalar öne çıkıyor. Ra Denim Sonbahar/Kış 22-23 koleksiyonu, güncel trendleri takip eden ve tarzına önem verenlerin, doğayla buluştuğu rahatlama anlarını odağında tutuyor. Günümüz insanının sürekli değişen dinamikleri için hem şehrin yoğun temposuna hem de doğal yaşamın ağır ritmine uyum sağlayabilen tasarımlar sunuyor. Organik kumaşlar, çevre dostu boyamalar, geri dönüştürülmüş aksesuarlar ve vegan deriden jakronların hemen hemen tüm parçalarda kullanıldığı bu koleksiyon, Ra Denim’in bugüne kadar ürettiği en sürdürülebilir koleksiyon olmasıyla da dikkat çekiyor.